FB

Registrace

Předregistrační úkony jsou u nás samozřejmost

Většina našich aut je čerstvě dovezena a tedy bez českých registračních značek (RZ) a českého technického průkazu (TP). K dispozici je technický průkaz ze země původu, převážně ze Švédska. Aby měl klient co nejméně starostí s registrací, součástí ceny vozu je u nás vždy kompletní dovozová příprava: necháváme provést státní technickou kontrolu s měřením emisí CNG. Klient dostane s vozem kompletní složku nutných dokumentů včetně předvyplněného formuláře. Nemusí tedy zpravidla absolvovat tzv. evidenční kontrolu vozu na STK. Jediným úředním úkonem, který musí udělat sám, je zažádat si o českou registraci svého auta na úřadu (dopravním odboru) a složku dokumentů od nás tam odevzdat.

Zákazníci od nás odjíždějí s novým autem vybaveným zelenou papírovou manipulační značkou (tzv. převozkou), která má platnost 10 pracovních dní.

Jak to probíhá na úřadu a kolik to stojí

Zpracování žádosti obvykle úřadu trvá několik pracovních dní. Nemusí se sice stát ve frontách, ale je třeba žádost přinést, zaplatit úřední poplatek Kč 800,- a pak po výzvě přijít znovu a vyzvednout si nové české RZ a český TP.

Od 1.6.2017 už není nutné podat žádost na místně-příslušném dopravním odboru, je možné žádost podat kdekoli v ČR bez ohledu na bydliště či sídlo firmy.

 

© EuroCNG 2012 - 2017 | Všechna práva vyhrazena.

EUROCNG s.r.o., CNG SHOWROOM na adrese Dlouhá 1242, Hostivice, Praha-západ