Záruka a služby

Registrace dovezeného vozu v ČR

Registrace dovezeného vozu v ČR

Předregistrační úkony jsou u nás samozřejmost. Většina našich aut je čerstvě dovezena a tedy bez českých registračních značek (RZ) a českého technického průkazu (TP). K dispozici je technický průkaz ze země původu, převážně ze Švédska.

Abyste měli co nejméně starostí s registrací, součástí ceny vozu je u nás vždy kompletní dovozová příprava: necháváme provést státní technickou kontrolu s měřením emisí (včetně příp. měření emisí CNG). Při předání vozu dostanete kompletní složku nutných dokumentů v předvyplněném formuláři. Nemusíte tedy absolvovat tzv. evidenční kontrolu vozu na STK.

Jediným úředním úkonem, který musíte udělat sami, je zažádat si o českou registraci svého auta na úřadě (dopravním odboru) a složku dokumentů od nás tam odevzdat. Zákazníci od nás odjíždějí s novým autem vybaveným zelenou papírovou manipulační značkou (tzv. převozkou), která má platnost 10 pracovních dní.

Jak to probíhá na úřadě a kolik to stojí?

Zpracování žádosti obvykle úřadu trvá několik pracovních dní. Nemusí se sice stát ve frontách, ale je třeba žádost přinést, zaplatit úřední poplatek Kč 800,- a pak po výzvě přijít znovu a vyzvednout si nové české RZ a český TP.

Od 1.6.2017 už není nutné podat žádost na místně-příslušném odboru dopravně-správních činností, je možné žádost podat kdekoli v ČR bez ohledu na bydliště či sídlo firmy.

I toto za Vás ale můžeme udělat my na základě udělené plné moci s ověřeným podpisem

Cena registrace z Prahy "A" - 2500Kč vč DPH

Cena registrace Střední Čechy "S" - 3500Kč vč DPH

Cena ostatní regiony - na dotaz.
Standardní dodání cca 5-7 pracovních dnů.


V případě expresního řešení značek (pouze Praha) se poplatek za registraci řeší individuálně.